Tisk a média

Snídaně s Novou

Češi míří mezi světovou elitu. Těm nejlepším platí studia mecenáši

Na chodbách běžně potkávají držitele Nobelovy ceny, přednáší jim největší světové mozky. Čeští studenti, kteří chtějí nejlepší možné vzdělání a mají na to, míří do světa na špičkové univerzity. Jen v USA ročně studuje kolem 700 Čechů. S financemi těm nejlepším pomáhají bohatí mecenáši či vládní stipendium.
Odkaz na celý článek: http://zpravy.idnes.cz/cesi-na-svetovych-univerzitach-d35-/domaci.aspx?c=A150112_152831_domaci_zt

Zobrazit více...

Se stipendiem od Tomáše Krska na nejprestižnější světové univerzity

3. 12. 2014, Praha – Zhruba 2 miliony korun věnuje letos na stipendia nadační fond, který spolu založili manželé Tomáš Krsek a Martina Krsková. Podpora je určena pro studenty těch nejprestižnějších škol, jakými jsou například Cambridge, Harvard, Massachusetts Institute of Technology (MIT) nebo Columbia University. Studenti mohou získat prvotřídní vzdělání a své zkušenosti uplatnit i doma v České republice.

Zobrazit více...

Cesta mezi elitu není jen pro boháče. Stačí odhodlání

17.2.2013 ceskatelevize.cz

S koncem února se blíží termín pro přihlášky na vysoké školy a středoškolákům tak vrcholí relativně luxusní dilema, kam se dál vydat. Obzor přitom nemusí být omezen pouze na tuzemské školy. Vystudovat na některé z prestižních zahraničních univerzit je snem mnoha mladých Čechů. Při cestě za elitním vzděláním ovšem většině z nich zásadní stopku vystaví skutečnost, že takové studium stojí horentní sumy. Bez peněz to na výběrové škole zpravidla nejde, existuje však řada způsobů, jak na ně dosáhnout.

Odkaz na celý článek: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/214843-cesta-mezi-elitu-neni-jen-pro-bohace-staci-odhodlani/

Zobrazit více...

Češi svými dary nejraději podporují vzdělání

23.3.2012 Hospodářské noviny

Kellner, Bakala, Babiš, Krsek a Janeček. Tuto pětici bohatých českých podnikatelů lze podle odborníků označit v českém prostředí za aktivní filatropy.

Zobrazit více...

Mecenáš může pomoci s úhradou studia

30.11.2011 Deník

Mladí lidé se mohou stát studenty bez hranic a přihlásit se na kteroukoliv zahraniční univerzitu. Problém je v tom, že takové studium je velmi nákladné. Ale řešení existuje - mecenáš.

Zobrazit více...

Sázíme na chytré a talentované lidi s technickým vzděláním

srpen 2011 HRM

Plzeňská Škodovka má za sebou nelehká létaradikálních změn spojených se změnami vlastníka, s redukcí personálu, reorganizací na dceřiné společnosti či integraci s jinými firmami.

Zobrazit více...

Krsek udělil první stipendium

20.6.2011 Euro

Podnikatel Tomáš Krsek udělil první stipendium. nadační fond Martiny a Tomáše Krskových, založený letos na jaře, věnoval patnáct tisíc liber studentce Karlovy Univerzity Marii Petrovické na pokrytí poloviny školného na prestižním Oxfordu v oboru finanční ekonomie.

Zobrazit více...

Stipendia Martiny a Tomáše Krskových

13.6.2011 MFD

Deset mladých lidí získá možnost studovat postgraduální studium na deseti nejlepších světových univerzitách.

Zobrazit více...

Nadační fond Krskových pošle studentku do Oxfordu

8.6.2011 hr-server.cz

o studiu v zahraničí uvažovala Marie Petrovická už ve třetím ročníku vysoké školy. Zaujal ji obor Finanční ekonomie, který nabízí právě Oxford.

Zobrazit více...

Musím Česku splatit dluh, říká šéf Plzeňské Škodovky

1.4.2011 aktualne.cz

Ona zpráva se objevila na konci února: každý rok získá deset mladých lidí možnost studovat postgraduálně na deseti nejlepších světových univerzitách díky ročním stipendiím, které hodlá udílet nadační fond Martiny a Tomáše Krskových.

Zobrazit více...

Studenty podpoří nadace

14.3.2011 Metro

Češi nemusí studovat v zahraničí jen v rámci evropských studijních programů. Podpoří je i fond. Pyšnit se titulem ze zahraničních univerzit, jako jsou Oxford, Cmabridge, Princeton a sedm dalších, už nemusí být pro české studenty jen nedostižný sen.

Zobrazit více...

Oxford či Princeton zaplatí Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových

9.3.2011 novinky.cz

Deset mladých lidí získá možnost absolvovat postgraduální studium na deseti nejlepších světových univerzitách.

Zobrazit více...

Tomáš Krsek: Chceme dát českých studentům možnost svobodné volby

březen 2011 CSR Fórum

Ona zpráva se objevila na konci února: každý rok získá deset mladých lidí možnost studovat postgraduálně na deseti nejlepších světových univerzitách díky ročním stipendiím, které hodlá udílet nadační fond Martiny a Tomáše Krskových.

Zobrazit více...

Šance studovat v zanhraničí se rozšiřuje

2.3.2011 Týdeník školství

Studovat postgraduální studium na deseti nejlepších světových univerzitách bude mít každoročně možnost deset studentů.

Zobrazit více...

Vysokoškoláci mohou žádat o grant

23.2.2011 Lidové noviny

Vysokoškoláci s vynikajícími výsledky, kteří by chtěli studovat na prestižních světových univerzitách, si mohou žádat o grant ze soukromého nadačního fondu podnikatele Tomáše Krska a jeho ženy.

Zobrazit více...

Studium nejlepších světových univerzit umožní Nadační fond Martiny a tomáše Krskových

22.2.2011 hr-server.cz

Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových byl založen za účelem podpory studentů technických oborů, politologie, ekonomie, přírodních věd a historie.

Zobrazit více...

Mecenáš Tomáš Krsek: na postgraduál přispějeme až miliónem korun

Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových nabídl letos poprvé stipendium deseti mladým Čechům, kteří budou přijati k postgraduálnímu studiu na některé z deseti nejprestižnějších a nejvýše hodnocených světových univerzit. Tomáš Krsek je dnes spolumajitelem firmy Škoda Transportation, v mateřské plzeňské Škodě začínal v roce 1995 po studiích na Západočeské univerzitě.

Vystudovat prestižní školu lze díky nadaci manželů Krskových i bez vysokých nákladů

Mnoho studentů sní o studiu na prestižní univerzitě v zahraničí. Cambridge, Oxford či americké vysoké školy ze skupiny Ivy League ale dávají potenciálním studentům ještě jednu podmínku mimo inteligence a talentu v daném oboru.

Milion na školné? Mnohem blíž, než si myslíte

Studium na špičkových zahraničních univerzitách je finančně náročnou záležitostí, mimo jiné i kvůli vysokým poplatkům za školné na těchto institucích. Existují však cesty, jak tyto největší výdaje financovat i v případě, že nemáte dostatek vlastních prostředků. Jednu z takových cest představuje i Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových.

Aktuálně:

 

Od spuštění programu bylo

zatím uděleno... 29 stipendií.

 

V současné době nadační fond

přijímá přihlášky.

Digital Communications